Yazın Hastalıklardan Korunmak - Şifalı Ürünler

600 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ

Bitkisel Yağlar Nelerdir, Ne İşe Yarar?
4 Nisan 2021
Bitkisel Yağlar Nelerdir, Ne İşe Yarar?
OKUNMA : 64

Çeşitleri ve Tüm Faydalarıyla Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağlar tebliği ile tanımlanan bitkisel yağlar, sadece bitkisel kaynaklardan elde edilebilen ve yağ asitleri gliseridlerinden meydana gelen yağ çeşitleridir. Kolesterol içermediğinden dolayı özellikle kalp damar sağlığı açısından faydalıdır.

Soya yağı, palmiye yağı, pamuk yağı, ayçiçeği yağı, zeytin ağı, mısır (özü) yağı ve fındık yağı en önemli bitkisel yağ çeşitleri arasında yer alır.

Bitkisel Yağ Çeşitleri: Bitkisel Yağlar Nelerdir?

Ayçiçeği Yağı: Yağ oranı %39 ile %45 arasında değişen yağ çeşidi ayçiçeği bitkisinden elde edilir. Rafine edilerek kullanılan besin, yemeklerde sıvı olarak tüketilir ve ayrıca da margarin yapımında kullanılır. Açık sarı renge sahip olan ayçiçeği yağının %15’i doymuş %85’i doymamış yağ asidi içerir.

Zeytinyağı: Zeytin ağacının meyvelerinden elde edilen zeytinyağı, yeşilimsi sarı renge sahip, kendine has aroması ve tadı olan rafine edilmeden doğal olarak tüketilebilen bir yağ çeşididir.

Pamuk Yağı: Pamuk bitkisinin tohumlarından elde edilen pamuk yağı, kendine has karakteristik bir tada ve kokuya ayrıca da koyu kırmızı kahverengiye çalan renge sahiptir. Genellikle margarin yapımında kullanılan pamuk yağı yüksek oranda palmitik aside sahiptir.

Etiketler
Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz
Hızlı Kargo
Siparişinizin Ardından Anında Kargo
Canlı Destek
%100 Müşteri Memnuniyeti
Güvenli Ödeme
256 Bit SSL Şifreleme
Ücretsiz İade
Anında Ücretsiz İade