Ay Çekirdeği Kilo Aldırır Mı? - Şifalı Ürünler

600 TL ve üzeri alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ

Mesir Macunu Faydaları Nelerdir?
4 Nisan 2021
Mesir Macunu Faydaları Nelerdir?
OKUNMA : 63

41 Çeşit Baharatın Uyumundan Gelen Şifa

Ülkemizin dört bir yanında birbirinden güzel ve eşsiz kültürel miraslar yer almaktadır. Bu miraslar bazen yüzyılları aşkın bir medeniyeti bazen bir geleneği bazen de bir damak tadını anlatır. Mesir macunu da bu kültürel miraslar içinde, hem geleneği hem de damak tadını temsil eden bir özelliğe sahip.

Öyle ki, önceleri ilaç olarak kullanılan bu macun zamanla başka faydaları keşfedilerek yaygınlaşırken, tadı ile de alışkanlık yapan bir noktaya gelmiştir.

Ege bölgesi şehirlerinden Manisa’nın kültürü içinde yerini alan mesir macunu festivali yapılan bir yiyecektir. Mesir macununun cinselliğe faydaları sürekli konuşulmakta ve buna bağlı olarak Mesir macunu cinsel gücü artırır mı sorusu gündeme gelmektedir.

2012 yılında Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras listesine giren Mesir macunu Unesco tarafından koruma altına alınmıştır.

Mesir Macunu Nedir?

Mesir macunu Manisa şehri ile birlikte anılan bir gelenektir. Geleneğin korunması, yaşatılması ve araştırmaların önünün açılması amacıyla kurulan bir Mesir macunu derneği bile bulunmaktadır.

Hem ekşi hem de yakıcı ve tatlı bir tadı bulunan mesir macunu, ilk yapılış şeklinden hareketle şifalı 41 adet baharatın birleşiminden oluşan bir macundur. Osmanlı geleneği olan macunların ortak özelliklerinden kuvvet ve enerji verme niteliğini barındıran Mesir macunu, içeriğinde yer alan şifalı otlar ve bunların karışımından dolayı, cinsel güç başta olmak üzere pek çok ilave faydaya sahiptir.

Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz
Hızlı Kargo
Siparişinizin Ardından Anında Kargo
Canlı Destek
%100 Müşteri Memnuniyeti
Güvenli Ödeme
256 Bit SSL Şifreleme
Ücretsiz İade
Anında Ücretsiz İade